Kosmetologė: nuo mažyčio odos pakrapštymo gali išsivystyti labai gilios problemos

Gražios, švarios, sveikos odos trokšta kiekvienas, deja, dažnai tik norime, bet ką nors dėl to daryti nebūna laiko, galimybių, o kartais tiesiog trūksta žinių. Apie veido odos priežiūrą ir veido kaukes kalbamės su kosmetologe Kristina Arclibaite-Kuniene.

Jei kalbėsime apskritai, kokių rezultatų galima tikėtis naudojant veido kaukes – išvalyti veido odą, ją nuraminti, nušveisti negyvas ląsteles, ar..?

Svarbiausia įsidėmėti, kad universalių kaukių nėra. Kiekvienam minėtam rezultatui pasiekti – skirtinga kaukė. Be to, ne tik kaukė, bet ir mūsų oda labai skirtinga. Jei kaukė skirta jautriai odai, ji ramina, jei sausai, minkština bei drėkina, eksfolijuojanti kaukė, kuri dažnai paliekama ant odos per naktį, nuima negyvą sluoksnį, jei kaukė su moliu ir yra skirta riebiai odai, ji valo ir oksiduoja. Rezultatai priklauso nuo kaukės tipo, o jų yra labai įvairių: nulupamos, gelinės, lateksinės, molinės, eksfolijuojančios ir kt.

Žmonės dažnai skundžiasi užsikimšusiomis veido poromis, spuogais. Šiems dariniams pašalinti imasi savigydos – šveičiamųjų kaukių, šveitiklių ir veido valymo namų sąlygomis. Sakykite, kokios klaidos daromos užsiimant savigyda, kokios pasekmės?

Žmonės ne tik užsiima savigyda, bet net prieš einant pas specialistą, iš vakaro patys pasidaro veido valymą. Ateina klientas ir sako: vakar dariausi veido valymą su kilpele, dėjausi minkštinančią veido kaukę ar dar kažką. Tai labai blogai. Namuose nusidrasko spuogus ar inkštirus, veido valymus sau darosi nežinodami pagrindinių taisyklių: kada reikia veidą nuprausti, nutonizuoti, išmirkyti, išbrinkinti odą ir pan. Darant veido valymą, turi būti eiga ir tvarka, namuose žmonės to dažniausiai nedaro, o pasekmės – skaudžios.

Oda sudirginama, sujautrinama. Elementaru, kad bėrimas tampa didesnis nei prieš tai, gali išsivystyti į aknę. Žmogus dažnai galvoja: ai, truputį pakrapštysiu, paspausiu ir nieko čia neatsitiks. Negana to, kad žmogus liečia odą nešvariomis rankomis, po „procedūrų“ net nedezinfekuoja. Tada atsiranda odos jautrumas, žaizdos, raudonis, gali būti pažeidžiamas kapiliaras, nuo to paprasto mažo ir atrodytų nekalto pakrapštymo gali išsivystyti labai gilios problemos. 

Dar labai svarbu pabrėžti, kad atliekant procedūras pas specialistus, 50 proc. darbo – profesionalui, likusi dalis – klientui namuose. Kosmetologas rekomenduoja ir duoda nurodymus, kaip turi būti prižiūrima oda, kada ir kaip dažnai turi būti naudojamos priemonės, jei klientas jų nesilaiko – situaciją jis gali net ir pabloginti. Labai svarbu suprasti, kad veido oda labai jautri ir norint ją išlaikyti gražią, švarią ir sveiką, būtina laikytis specialisto nurodymų.

Kokius požymius pastebėjus ant odos, verčiau kuo skubiau kreiptis pas profesionalą?

Kiekvieno oda labai skirtinga, tad teisingiausia būtų sakyti: pas specialistą reikėtų kreiptis pastebėjus tokius odos susirgimus, kurie nėra tokie kaip visada. Reikėtų sunerimti pastebėjus patinimą, sudirgimą, jautrumą, atsiradusius bėrimo elementus, perėjusius į cistinius darinius, nes tai gali reikšti odos užkratą. Būna, kad žmogus neatpažįsta herpeso viruso, sumaišo jį su spuogu, jį išdrasko, tada pūslelinė gali išplisti per visą veidą. Svarbu skirti, kada užsikimšusios poros ar spuogelis, o kada jau rimtesnė problema: jautrumas, sudirgimas, patinimas, raudonis, išsausėjimas. Pavyzdžiui, jei oda normali, bet staiga ji pradėjo sausėti, tai reikėtų suprasti kaip ženklą apie sutrikimą.

Visas tekstas: https://minfo.lt/grozis/straipsnis/kosmetologe-nuo-mazycio-odos-pakrapstymo-gali-issivystyti-labai-gilios-problemos

Paulina Botyriute Parašė:  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *