Masažas – natūralus vaistas, padėsiantis daugeliu atvejų

Neretai užmirštame, jog prieš griebiantis tablečių, vertėtų pasidomėti natūraliais gydymo būdais. Masažai – vienas iš jų, galintis net atstoti vaistus. Kada ir kokiomis aplinkybėmis masažas gali būti lyg vaistas, pasakoja masažuotoja, kineziterapeutė Jurgita Rupšytė.

Su kokiais organizmo siunčiamais signalais masažas padeda susikauti, kitaip tariant, kokiems organizmo siunčiamiems signalas būtent masažas gali būti lyg vaistas padėsiantis pasijusti geriau?

Masažas – viena seniausių gydymo priemonių, kuri buvo žinoma ir naudojama dar prieš mūsų erą. Daugybę metų skirtingos tautos tyrė ir aprašinėjo įvairias masažo technikas, bandė išaiškinti masažo poveikį žmogaus organizmui ir pritaikymą esant tam tikroms ligoms ar negalavimams. Šiandien masažo poveikis jau yra moksliškai pagrįstas, masažas yra plačiai naudojamas visame pasaulyje: ir kaip gydymo priemonė, ir kaip būdas tiesiog atsipalaiduoti bei pailsėti, ar net padailinti savo kūno linijas.

Masažas turi įtakos visoms žmogaus organizmo sistemoms. Pirmiausia, masažo poveikis pajuntamas ant odos: pakyla odos temperatūra, gerėja kraujotaka, didėja odos elastingumas. Masažo metu aktyvinama kraujo apytaka, todėl pagerėja audinių aprūpinimas krauju. Tai itin aktualu žmonėms, kuriems nuolat šąla galūnės, dėl sutrikusios periferinės kraujotakos. Masažas taip pat gerina ir limfos tėkmę, dėl ko mažėja jos sąstovis ir audinių pabrinkimas. Todėl žmonėms, kurie skundžiasi galūnių tinimu (itin dažnai pasitaiko blauzdų, pėdų tinimas, ypač šiltuoju metų laiku), skysčių užsilaikymu – masažas puiki priemonė sumažinti sunkumą kojose ar rankose.

Žmonės dažnai skundžiasi skaudančia nugara, raumenų ar sąnarių sustingimu, ribotais judesiais.  To priežastys gali būti labai įvairios. Viena dažniausių: netaisyklinga laikysena darbo, miego, sporto ar kitos veiklos metu, dėl ko atsiranda raumenų įtampos ir spazmai, kurie sukelia skausmą ir  diskomfortą nugaroje, pečiuose, kakle, ar kitose vietose. Dėl nuolatinės įtampos vieni raumenys sutrumpėja, kiti išsitempia dėl to keičiasi stuburo, pečių, dubens ir kitų kūno dalių padėtis, gali būti ribojami judesiai. Ilgainiui formuojasi ir rimtesnės problemos, tokios kaip stuburo pakrypimai, išvaržos, dėl ko sutrinka kraujotaka, užspaudžiami nervai ir skausmas plinta į kitas sritis, taip pat gali atsirasti galvos skausmas, padidėti kraujospūdis ir t. t. Todėl labai svarbu laiku imtis tinkamų priemonių ir užkirsti kelią šiems negalavimams. Masažas – viena iš priemonių padėsiančių atpalaiduoti įtampas, sumažinti juntamą skausmą, gerinti laikyseną, mažinti sustingimą ir didinti lankstumą. Jei jus kamuoja tokios ligos kaip artritas, osteochondrozė, skoliozė, plokščiapėdystė, raumenų ar raiščių patempimai taip pat galite drąsiai kreiptis į masažuotoją, kuris įvertinęs jūsų būklę pritaikys atitinkamą masažo techniką, kuri padės sumažinti ligos simptomus ir pagerins jūsų savijautą.

Masažas, kaip natūrali gydymo priemonė, gali pagelbėti daugeliu atvejų ir dažnai gali atstoti vaistų vartojimą. Tad prieš griebdamiesi tabletės, pasidomėkite, galbūt jūsų problemą daug efektyviau išspręstų specialisto prisilietimas.

Tenka matyti, jog siūloma įvairių masažų: su aliejais, su akmenimis, įvairiais kvapais, medumi ir t. t.  Kaip iš šios gausybės pasirinkti?

Visų pirma, turite žinoti, kokiu tikslu einate į masažą. Ar turite tam tikrų problemų, kurias norite išspręsti, ar tiesiog norite pasilepinti ir atsipalaiduoti. Jei tikitės sumažinti jaučiamą skausmą, įtampą, pagerinti funkciją, tuomet jums reikėtų rinktis klasikinį, gydomąjį, taškinį, sportinį, giliųjų audinių ar trigerinių taškų masažą. Šie masažai bus stipresni, gali būti ir šiek tiek skausmingi, tačiau jie bus orientuoti pašalinti jūsų jaučiamų simptomų priežastį.

Jei masažo metu tiesiog norite pailsėti ir pasimėgauti, galite rinktis iš visos gausybės atpalaiduojančių masažų. Jie gali būti daromi su įvairiais aliejais, dažniausiai yra naudojami natūralūs augaliniai aliejai: migdolų, kokosų, vynuogių kauliukų, argano ir t. t. Atpalaiduojančių masažų metu yra naudojami lėti, lengvi ir platūs judesiai, šie masažai suteikia bendrą atsipalaidavimą, tačiau giliau esančių problemų nesprendžia. Masažams gali būti naudojamos įvairios priemonės, kurios suteiks ir papildomą naudą. Pavyzdžiui, medaus masažas ne tik aprūpins audinius vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, bet ir sustiprins imunitetą, pagerins kraujo cirkuliaciją, padės išvalyti organizmą nuo toksinų.

Karštų akmenų masažas – itin maloni procedūra, o šiluma teigiamai veikia pavargusius ir skausmingus raumenis, padeda atsigauti po sunkių fizinių krūvių.

Aromaterapiniams masažams naudojami eteriniai aliejai taip pat turi daug gydomųjų savybių. Vieni padeda mažinti skausmą ir uždegimą (levandų, ramunėlių), kiti ramina nervų sistemą (rožių, bergamočių), dar kiti veikia tonizuojančiai (pipirmėčių, citrinų).

Visas tekstas: https://minfo.lt/sveikatingumas/straipsnis/masazas-naturalus-vaistas-padesiantis-daugeliu-atveju

Paulina Botyriute Parašė:  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *